WARUNKI OGÓLNE

 1.Właścicielem Sklepu Internetowego www.bornonboard.com, zwanego dalej Sklepem, jest firma Goood - Paweł Jaworski, zarejestrowany w Opolu przy ul. Prosta 3A i wpisany do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 6411/38136/2008.

2. Adres do korespondencji:

Bornonboard.com

ul.Banderii 4/153

01-164 Warszawa

Tel. +48 601 480 124

e-mail: contact@bornonboard.com

3. Goood - Paweł Jaworski jest stroną umowy sprzedaży zawieranej z Klientem i figuruje na fakturze VAT jako sprzedawca zamówionych przez Klienta produktów.

4. Klientem nazywamy osobę lub firmę/instytucję, która kupuje produkt poprzez stronę www.bornonboard.com. Zamówień

w Sklepie mogą dokonywać tylko osoby pełnoletnie.

5. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.

6. Numer konta: ING BŚ PL70 1050 1038 1000 0023 2685 8855

OFERTA SKLEPU

1.Sklep umożliwia dokonywanie zakupów poprzez sieć Internet. Sklep jest czynny 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, jednak zamówienia obsługiwane są od poniedziałku do piątku w godz.10:00-18:00. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 18:00, w soboty,w niedziele i święta rozpatrywane będą od rana następnego dnia pracy.

2. Wszystkie towary umieszczone w Sklepie to towary nowe.

3. Ceny towarów znajdujących się w Sklepie są podane w złotych polskich i są cenami brutto (zawierają VAT). Ceny te nie zawierają kosztów przesyłki.

4. Cenami obowiązującymi w sprzedaży są ceny podane w Sklepie w momencie składania zamówienia przez Klienta.

5. Sklep zastrzega sobie prawo do zmian cen podanych w ofercie, jak również do przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych.

6. W przypadku promocji ilość towarów może być ograniczona. W sytuacji wyczerpania towarów o zakupie decyduje termin złożenia zamówienia.

7. Do każdego wysłanego towaru załączona jest faktura/paragon VAT.

ZAMÓWIENIA I SPRZEDAŻ

1. Zakup towaru dokonywany jest poprzez złożenie przez Klienta zamówienia w Sklepie internetowym bornonboard.com.

2. Potwierdzenie realizacji zamówienia następuje w momencie, gdy Klient otrzymuje wiadomość e-mail z potwierdzeniem ze Sklepu. Tym samym ma miejsce zawarcie umowy kupna sprzedaży pomiędzy Klientem a Goood - Paweł Jaworski, będącym właścicielem Sklepu Internetowego www.bornonboard.com.

3. Podczas dokonywania zamówienia Klient proszony jest o podanie swoich danych kontaktowych (imię, nazwisko, telefon oraz email) oraz adres, na który ma być przesłany towar. W sytuacji gdy w treści przelewu nie zostanie podany adres na który ma być wysłany towar, sklep wysyła na adres płatnika.

4. W sytuacji podania przez Klienta niepełnych, niewystarczających do realizacji transakcji danych, Sklep może skontaktować się z Klientem celem ich uzupełnienia. W przypadku, gdy z Klientem niemożliwy jest kontakt telefoniczny lub poprzez email, transakcja nie zostanie zrealizowana.

5. Sklep zastrzega sobie prawo dodatkowej weryfikacji złożonego zamówienia poprzez kontakt z Klientem.

6. Klient ma prawo do rezygnacji z zamówienia lub zmiany w dowolnym momencie przed realizacją zamówienia. Celem odwołania zamówienia Klient powinien bezzwłocznie skontaktować się ze Sklepem, wysyłając e-mail na adres kontakt@bornonboard.com.

7. W sytuacji, gdy realizacja zamówienia jest niemożliwa lub może ulec opóźnieniu z powodu braku towaru lub z innych przyczyn, Sklep niezwłocznie poinformuje o tym Klienta.

8. Składając zamówienie Klient dokonuje wyboru sposobu płatności.

9. Koszty przesyłki są pokrywane przez Klienta. W określonych przypadkach koszty dostawy może pokryć Sklep.

10. Realizacja zamówienia następuje po otrzymaniu wpłaty na konto Sklepu, maksymalnie 3 dni(robocze) od pojawienia się wpłaty na koncie Sklepu.

11. Płatności zagraniczne mogą być realizowane tylko i wyłącznie poprzez przelew na konto banku podanym w wiadomości elektronicznej. Cena przesyłki zagranicznej jest indywidualnie ustalana z Klientem przed realizacją zamówienia. Za przyjęcie do realizacji zamówienia z przesyłką za granicę uważa się wpłatę na konto kwoty z zamówienia oraz uzgodnionej i zaakceptowanej kwoty za przesyłkę zagraniczną. Przesyłki zagraniczne realizowane są KURIEREM. Na wyłączne życzenie możemy zrealizować przesyłkę za pośrednictwem Poczt Polskiej.

12. Zamówione towary przesłane będą na adres podany przez Klienta przy składaniu zamówienia.

13. Zamówienia nieopłacone w ciągu 5 dni roboczych zostaną automatycznie anulowane.

KOSZTY PRZESYŁKI I DOSTAWA ZAMÓWIENIA

​1. Czas i koszt dostawy zależny jest od rodzaju przesyłki:

1A) Koszt przesyłki

- przesyłki kurier krajowe (Polska) - 12,00 zł 

- przesyłki zagraniczne: ustalane indywidualnie (cena zależna jest od kraju i strefy oraz sposobu wysyłki: poczta polska lub usługa kurierska).​ Do krajów: Europa Zachodnia - przesyłki realizowane są za pośrednictwem Kuriera - koszt przesyłki 50zł.

1B) Koszty zwrotu przesyłki pocztowej (10pln) lub kurierskiej (12pln) do nadawcy (sklep Bornonboard) po wyczerpaniu możliwości doręczenia lub wydania - ponosi odbiorca/zamawiający (Klient). W chwili rezygnacji z zamówienia i zwrotu gotówki (Klientowi) koszt zwrotu przesyłki (10pln/12pln) jest odejmowany od kwoty zamówienia a różnica jest zwracana na konto Klienta/Zamawiającego.

2. Klient zostanie poinformowany o sytuacji, gdy towar jest chwilowo niedostępny. W takiej sytuacji za zgodą Klienta okres dostawy może zostać przedłużony lub Klient może zrezygnować z zakupu.

3. Termin realizacji liczony jest od momentu zaksięgowania płatności na koncie bankowym Sklepu. Termin realizacji obejmuje wyłącznie dni robocze. Czas realizacji zamówienia, czyli czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych produktów przez Sklep wynosi do 3 dni roboczych. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany w momencie składania zamówienia, Sklep kontaktuje się telefonicznie, mailowo aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia. Termin otrzymania przesyłki przez Klienta równa się sumie czasu wysyłki ze sklepu Bornonboard.com (do 3 dni) oraz czasu dostawy. Czas doręczenia przesyłki to 1-2 dni robocze.

4. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia wynikające z winy firmy kurierskiej.

5. Nie podanie adresu do korespondencji (zgodnie z informacją przy zamówieniu), skutkuje wysłaniem towaru na adres płatnika.

6. W momencie pokwitowania odbioru towar staje się własnością Klienta. Klient ma obowiązek sprawdzenia zawartości przesyłki w obecności spedytora a w przypadku stwierdzenia zniszczenia lub uszkodzenia towaru podczas transportu Klient zobowiązany jest do sporządzenia protokołu zniszczenia (w obecności spedytora). Protokół ten będzie podstawą reklamacji zakupu.

PŁATNOŚCI

1. Składając zamówienie Klient akceptuje wybór formy płatności:

- za pośrednictwem Paypal (dla osób, które posiadają konto Paypal)

- kartą Visa lub Mastercard za pośrednictwem Paypal (bez konieczności założenia konto Paypal)

GWARANCJE I REKLAMACJE

1. Klient ma prawo do rezygnacji z zakupu w przeciągu 14 dni od momentu otrzymania towaru. Podstawą zwrotu jest przesłanie towaru nieuszkodzonego, nieużywanego oraz w oryginalnym opakowaniu. Towar wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy oraz fakturą VAT otrzymaną przy zakupie należy przesłać na adres: Bornonboard ul.Banderii 4/153, 01-164 Warszawa.

W tym przypadku koszt transportu przesyłki do Sklepu ponosi Klient. Druk do pobrania tutaj.

2. Jeśli towar nie jest uszkodzony i nie nosi śladów użytkowania, zwrot pieniędzy nastąpi w przeciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki przez Sklep.

3. W przypadku przesyłki uszkodzonej podczas transportu podstawą reklamacji będzie protokół sporządzony w momencie odbioru towaru w obecności spedytora. Uszkodzony towar wraz z protokołem należy przesłać na adres Sklepu.

4. W przypadku stwierdzenia braków lub wad produkcyjnych towaru prosimy o odesłanie towaru wraz z pismem wyjaśniającym powód reklamacji na adres Sklepu Bornonboard ul.Banderii 4/153, 01-164 Warszawa. Druk do pobrania tutaj.

5. Wszystkie reklamacje będą rozpatrywane w przeciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki. Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji produkt uszkodzony zostanie wymieniony na nowy, a w przypadku wyczerpania towaru Klient otrzyma zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni roboczych lub możliwość wyboru innego towaru w podobnej cenie.

A) Zarysowanie soczewek uważa się za objaw normalnego użytkowania i nie jest ono objęte gwarancją.

6. Wszystkie przesyłki reklamacyjne powinny być wysyłane na koszt Klienta, a w przypadku uznania reklamacji koszty transportu zostaną przez sklep zwrócone w ciągu 14 dni roboczych. Nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem.

7. Podstawą przyjęcia reklamacji będzie załączenie dowodu zakupu (faktura VAT/paragonu).​

UBEZPIECZENIE ONE FAMILY

A) zarejestruj swoje okulary BOB w ciągu 30dni od daty zakupu (daty na fakturze/paragonie) wybierając button "REJESTRACJA" . Link do strony tutaj

B) W trakcie rejestracji trzeba przesłać swoje zdjęcie w BOB'ach, do którego osoba wysyłająca zgłoszenie posiada pełne prawa.  Oraz wyrazić zgodę na zbieranie, przetwarzanie i wykorzystywanie danych osobowych. W przypadku zgłoszenia produktu dla dzieci, danych swojego dziecka i swoich jako rodzica (opiekuna prawnego) A także wizerunku swojego / swojego dziecka do celów marketingowych w materiałach promocyjnych na wszelkich znanych polach eksploatacji bez ograniczeń czasowych przez firmę Goood Paweł Jaworski.

C) W trakcie rejestracji trzeba przesłać dowód zakupu np. paragon, faktura, potwierdzenie zakupu w naszym sklepie online via PayPal.

D) Jeśli gogle BOB zostaną zgubione lub uszkodzone, kliknij tutaj i wybierz button "ODZYSKAJ". Zostaniesz przekierowany do maila

w którym prosimy wpisać imię i nazwisko osoby, która dokonywała rejestracji oraz nadany wtedy numer identyfikacyjny zgłoszenia. Wcześniej przygotuj sobie indywidualny numer identyfikacyjny zgłoszenia do wykorzystania, który otrzymałeś w chwili rejestracji zakupu (z adresu onefamily@bornonboard.com). Jedyne za co płacisz to koszt przesyłki międzynarodowej (12$). Numer konta do wpłat za przesyłkę Bank ING PL 04 1050 1504 1000 0091 0200 4992.

E) Jeśli nie możesz odszukać w swoich mailach numeru kodu napisz na adres onefamily@bornonboard.com

F) Termin realizacji liczony jest od momentu zgłoszenia do naszego Sklepu i obejmuje wyłącznie dni robocze. Czas realizacji, czyli czas, który upływa od zgłoszenia do chwili wysłania nowej pary przez Sklep wynosi do 14 dni roboczych. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany w momencie składania zgłoszenia, Sklep kontaktuje się telefonicznie aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji. Termin otrzymania przesyłki przez Klienta równa się sumie czasu wysyłki ze sklepu Bornonbord.com (do 3 dni) oraz czasu dostawy. Czas doręczenia przesyłki to 1-2 dni robocze, Kurierem na terenie Kraju.

​G) Ubezpieczenie obejmuje tylko i wyłącznie jedno zgłoszenie i jedną wymianę na nową parę w ciągu roku od daty zgłoszenia.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Wszystkie przekazywane nam dane są starannie chronione, zgodnie z Polityką Prywatności.

1. Dokonując zamówienia poprzez Sklep internetowy Bornonboard.com Klient zostanie poproszony o podanie danych niezbędnych do realizacji zamówienia. Obejmują one dane kontaktowe (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) oraz adres, na który ma być przesłany towar. Brak wymaganych danych może uniemożliwić realizację zamówienia.

2. Klient, składając zamówienie, wyraża zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych do celów realizacji jego zamówienia.

3. Wszystkie dane umieszczone w bazie sklepu są traktowane jako poufne i nie będą udostępniane innym podmiotom. Dane te są przetwarzane wyłącznie dla potrzeb realizacji zamówienia. Dane te są przechowywane i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883).

4. Klient ma prawo wglądu do swoich danych, korekty oraz żądania usunięcia ich z bazy danych Sklepu.

5. Jeśli Klient wyrazi na to zgodę Sklep bornonboard.com ma prawo do wysyłania na jego adres poczty elektronicznej Newslettera oraz informacji o promocjach i produktach w Sklepie.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Informacje, znaki firmowe oraz zdjęcia umieszczone na stronie www.bornonboard.com stanowią własność firmy Goood - Paweł Jaworski. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania lub wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów reklamowych, promocyjnych bądź innych bez zgody właścicieli.

2. Sklep zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie.

3. Wszystkie sprawy sporne, których nie uda się rozwiązać na drodze polubownej, rozstrzygać będzie sąd właściwy rzeczowo dla siedziby Sprzedawcy.

4. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 31 marca 2000 r. Dz.U. nr 22 poz.271).

5. Inne alternatywne metody rozwiązywania sporów.

A) platforma do rozwiązywania sporów w internecie http://ec.europa.eu/consumers/